منو

7 درس زندگی که از سفر به اروپا آموختم

 7 درس زندگی که از سفر به اروپا آموختم

 

در سال گذشته من به همراه همسر و کودکان 6 و 8 ساله مان به اروپا سفر کردیم و اولین سفر طولانی زندگیمان را همراه یکدیگر تجربه کردیم و راهی سفر 19 روزه مان به مقصد اروپا شدیم. در طول سفرمان از کشورهای آلمان، ایتالیا و سوئیس دیدن کردیم و از این سه کشور درس های بسیار مهم و ضروری گرفتیم که به نظر می رسد دانستن این درس های مهم زندگی به هر شخصی برای ارتقای زندگیش کمک می کند.

 

 

1- برنامه نداشتن عامل شکست شما خواهد شد!

 

یکی از پر هزینه ترین قسمت های سفر ما، هزینه خورد و خوراک بود. هر چقدر هم که سعی می کردیم تا در هزینه های خورد و خوراکمان صرفه جویی کنیم و مبلغ کمتری را به خوردن ناهار و شام اختصاص دهیم، باز هم سیر کردن شکم همه اعضای خانواده مبلغ قابل توجهی را می طلبید.

به همین خاطر تصمیم گرفتیم تا صبحانه را مفصل در رستوران هتلمان صرف کنیم و بعد برای ناهار و شام به دنبال رستوران های ارزان اروپا باشیم. اما با این حال چند باری پیش آمد که نتوانستیم از قبل برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم و همین بی برنامگی هزینه های زیادی را برای ما در پی داشت.

بگذارید مفصل تر برایتان توضیح دهم! یک بار ما برای رسیدن به رم سوار قطار شدیم و قرار بود که ظهر به این شهر زیبا و تاریخی برسیم. اما متاسفانه از قبل زمان مناسبی را به تحقیق در مورد رستوران های ارزان رم اختصاص ندادیم و به هیمن دلیل مجبور شدیم که به خاطر گرسنگی بچه ها به اولین رستوران موجود در مسیرمان مراجعه کنیم و چند پیتزا سفارش دهیم. متاسفانه نه تنها غذای این رستوران به شدت بد بود، بلکه این ناهار ساده برای ما حدود 90 دلار هزینه داشت. از این اتفاق درس بزرگی گرفتیم و آن هم این که از قبل برای سفرهای بعدیمان برنامه ریزی دقیق داشته باشیم تا بتوانید غذاهای با کیفیت تر و ارزان تری پیدا کنیم.

 

 

2- همیشه گران بودن به معنی بهتر بودن نیست!

 

همان اتفاقی که افتاد به ما نشان داد که همیشه گران بودن به معنی بهتر بودن نیست! ما آن روز 90 دلار بابت یک غذای بدطعم و بی کیفیت پرداخت کردیم، در حالی که در روزهای دیگر با مبالغ به نسبت کمتری غذاهای خوبی امتحان کردیم که واقعا ارزش غذایی بالایی داشتند و از هر نظر بهتر از غذای 90 دلاری بودند!

مثلا یک بار برای کنترل هزینه ها در فلورانس ایتالیا به دنبال یک رستوران محلی بودیم و بالاخره یک ساندویچ فروشی به نام پانینی توچانی پیدا کردیم که به طرز باورنکردنی قیمت های ارزانی داشت و از طرفی سومین رستوران برتر فلورانس محسوب می شد و ساندویچ های بی نظیری سرو می کرد و در نهایت حساب پرداختی ما تنها 20 دلار شد. با یک مقایسه ساده می توان نتیجه گرفت که در هیچ کجای دنیا گران بودن به معنی بهتر بودن کیفیت نیست!

 

 

3- بدون خرج کردن پول زیاد نیز می توان در سفر شاد بود!

 

وقتی پایمان به سوئیس رسید، تقریبا پول دیگری برایمان برای خرج کردن باقی نمانده بود! به همین خاطر در روز آخر سفرمان سعی کردیم که تفریحات رایگانی را پیدا کنیم و خیلی ساده روزمان را سپری کنیم. به این منظور به یک شهر کوچک در حوالی سوئیس رفتیم که مناظر سرسبز و خیره کننده ای داشت و یک دریاچه زیبا در وسط آن خودنمایی می کرد. بعد از قدم زدن در فضای دل انگیز آن به دهکده کوچک لونگرن رفتیم و بعد در یک ساحل عمومی رفتیم. هزینه استفاده از سرسره های آبی این ساحل در مجموع برایمان نفری 5 دلار هزینه داشت و با همین هزینه کم یک روز عالی را در سوئیس سپری کردیم و متوجه شدیم که همیشه شاد بودن متکی به خرج کردن پول زیاد نیست!

 

 

 

4- هیچ وقت فقط یک راه درست وجود ندارد

 

یکی از مزایایی که سفر ما با تور ارزان اروپا  داشت، این بود که کودکانمان با فرهنگ های جدید آشنا شدند و همین مسئله در روحیات آن ها تاثیر بسیار زیادی گذاشت. ذهن کودکانمان پر از سوالات مبهم شده بود و مدام می پرسیدند که بالاخره کدام سبک زندگی درست است؟ سبک زندگی اروپایی ها یا سبک زندگی ما؟ این که آن ها به خدمه رستوران انعام نمی دهند درست است یا نه؟ اینکه آن ها این گونه لباس می پوشند درست است یا نه؟ این که آن ها کمتر از ما به هم تعارفات معمول را می کنند درست است یا نه؟ من تمام تلاشم را کردم تا به بچه ها توضیح دهم که تنها یک راه درست برای زندگی کردن وجود ندارد و رفتار هر جامعه ای بسته به شرایط موجود تغییر می کند.

 

 

5- برای گذراندن زندگی به وسایل زیاد و یک عالمه تجهیزات نیاز نداریم و خیلی ساده می توان در زندگی راضی بود!

 

ما کل وسایل سفرمان را در یک چمدان و دو کوله پشتی کوچک جا دادیم و خیلی راحت آن ها را حمل می کردیم و برخلاف انتظارمان، به هیچ مشکلی هم نخوردیم و کمبود هیچ کدام از وسایلمان را احساس نکردیم. تنها اتفاقی که رخ داد، راحتی بیشتر بود و آسایش بیشتر! همین مسئله به ما ثابت کرد که همیشه وجود وسایل زیاد باعث خوشحالی بیشتر و داشتن کامل  نیست. ما به غذا، لباس و سرپناه نیاز داریم و داشتن وسایل و تجهیزات دیگر کاملا اختیاری است و بدون آن ها هم زندگی در گذر است!

 

 

6- بیشتر مردم صادق هستند، اما نه همه شان!

 

بیشتر کسانی که ما در تور اروپا ارزان  ملاقاتشان کردیم،انسان های صادق و راستگویی بودند، اما متاسفانه با افرادی نیز برخورد کردیم که این گونه نبودند! سفر به اروپا به ما یاد داد که باید اصل را بر صداقت افراد بگذاریم، اما حواسمان را هم جمع کنیم تا زندگی مان با مشکل رو به رو نشود و همیشه مراقب برخورد با انسان های کلاهبردار باشیم! این درس را از اتفاقی که در رم رخ داد گرفتیم! داستان از آن جا شروع شد که ما برای طی یک مسیر کوتاه یک تاکسی گرفتیم و راننده تاکسی به جای 7 دلار از ما 28 دلار طلب کرد! به هر حال هر جای دنیا آدم های کلاهبردار و سوء استفاده گر وجود دارد و هر کسی باید حواسش را جمع کند تا در مواجهه با آن ها به دردسر نیفتد! به هر حال در هر نقطه ای از جهان باید هوشیار باشید و مواظب این افراد سودجو باشید!

 

 

7- پول برمیگردد، اما زمان نه!

 

بعضی از تجربه های زندگی به قدری لذتبخش هستند که پول در برابرشان ارزشی ندارد! من در کل زندگی یاد گرفتم که زمان در حال گذر است و بهتر است که تا می توانید تجربه کنید، سفر کنید و اتفاقات جدید را در زندگیتان رقم بزنید. به هر حال زمانتان از پولتان ارزش بیشتری دارد و باید تمام تلاشتان را برای بیشتر شدن سفرهایتان و تجربه های جدید به کار بگیرید. خیلی سخت است که بخواهید روی یک سفر جذاب خانوادگی قیمت بگذارید، سفری که به شما یک عالمه درس جدید می دهد و برای شما این فرصت را فراهم می کند تا با سبک های زندگی دیگر و فرهنگ های متنوع آشنا شوید و در ادامه زندگی تصمیمات بهتری بگیرید. پس تا می توانید سفر کنید و خاطره سازی کنید که 100 سال دیگر هیچ کدام از ما روی این کره خاکی حضور نداریم!

 

اروپا , تور اروپا , جاذبه های گردشگری اروپا , سفر به اروپا , تور ارزان اروپا , آفر تور اروپا , تور لحظه آخری اروپا , j,v hvchk hv,\h , Htv j,v hv,\h

ارسال نظر

به منظور درج نظر خود لازم است تا اطلاعات زیر را وارد نمایید، نظرات شما راهگشا خواهند بود

captcha
در خبرنامه عضو شوید در خبرنامه زیما سفر پارس عضو شده و جایزه‌های متنوع دریافت کنید
captcha
Real Time Web Analytics