منو

بهترین شهرهای تایلند برای شرکت در فستیوال نور تایلند

بهترین شهرهای تایلند برای شرکت در فستیوال نور تایلند

 

در تایلند در هر شهری که یک آبراه در آن وجود داشته باشد، میزبان فستیوال نور خواهد بود! فستیوال نور یا فستیوال لوی کراتونگ یکی از جذاب ترین جشن های تایلندی است که می توانید با سفر به تایلند با تور ارزان تایلند  در آن شرکت کنید. زمان برگزاری فستیوال نور تایلند بر اساس تقویم تایلندی است و به همین دلیل زمان مشخصی در تقویم میلادی ندارد، ولی معمولا در ماه نوامبر برگزار می شود. در فستیوال نور تایلند خانواده ها دور هم جمع می شوند و انرژی های منفیشان را به درون کانال ها، رودخانه ها و برکه ها می اندازند. هر کراتونگ یا سبد شناور نشانی از بدگمانی ها و ترس ها دارد که به درون آب ها انداخته می شوند تا از زندگی تایلندی ها به دور باشند. این سبدها با شمع، سه عود، برگ موز و گل تزئین می شوند و وقتی هزاران سبد با هم در آب رودخانه شناور می شوند، منظره ای زیبا و خیره کننده را ایجاد می کنند. این فستیوال وقتی جذاب تر می شود که بدانید در سراسر تایلند و در شهرهای مختلف آن برگزار می شود. اما اگر شما هم دوست دارید که با سفر به تایلند با تور لحظه آخری تایلند  در فستیوال نور تایلند شرکت کنید، در ادامه به شما خواهیم گفت که فستیوال نور در کدام یک از شهرهای تایلندی بهتر برگزار می شود.

 

 

شهر چیانگ مای

 

چیانگ مای پایتخت شمالی کشور تایلند است و یکی از بهترین شهرهای تایلند برای شرکت در فستیوال های متفاوت در سراسر سال به شمار می آید. فستیوال نور تایلند نیز یکی از همین فستیوال هایست که به صورت جدی در شهر چیانگ مای برگزار می شود و در طول آن برنامه های مختلفی از غذا گرفته تا مهمانی های متفاوت اجرا می شود. جشن لانا یکی از جشن هایی است که در فستیوال نور تایلند در چیانگ مای اجرا می شود و در زمان آن فانوس های متعددی به آسمان فرستاده می شود. آسمان شب چیانگ مای با این فانوس های زیبا درخشان تر از همیشه می شود. علاوه بر این فانوس های زیبا، رژه های جالبی نیز در سطح شهر چیانگ مای اجرا می شود که داستن زندگی لرد بودا را بیان می کنند و فرهنگ تایلندی را با موسیقی و هنر به معرض نمایش عموم می گذارند.

 

 

 

شهر بانکوک

 

رودخانه چائو فرایا که از بانکوک می گذرد، هر ساله میزبان فستیوال نور تایلند در بانکوک می شود. این رودخانه به عنوان شاهرگ شهر بانکوک شناخته می شود و در زمان فستیوال نور تایلند مملوء از سبدهای تزئین شده می شود. مرکز خرید آسیاتک یکی از بهترین اماکن توریستی بانکوک  برای جشن گرفتن این فستیوال جذاب است.این مرکز خرید پر از فروشگاه های متعدد، رستوران های عالی و اغذیه فروشی های جذاب است که می توانید از آن ها نیز استفاده کنید و همراه با دیگر توریستان این فستیوال جذاب را جشن بگیرید. البته تعداد زیادی فضای سبز نیز در سراسر بانکوک وجود دارد که در آن ها برکه های کوچکی از آب وجود دارد و خیلی از خانواده های تایلندی در آن ها جشن نور را برگزار می کنند و از الهه آب تشکر می کنند و طلب بخشش می کنند. پراک چاتوچاک، پارک لومفینی و پارک بنجاسیری تنها شماری از بهترین پارک های بانکوک هستند که هر ساله در آن ها توریستان و تایلندی های بسیاری جمع می شوند تا با یکدیگر جشن بگیرند.

 

 

 

 

شهر سوخوتای

 

خیلی ها معتقدند که فستیوال لوی کراتونگ یا همان فستیوال نور تایلند از شهر سوخوتای ریشه گرفته است. شاید به همین دلیل است که سوخوتای یکی از بهترین شهرهای تایلندی برای شرکت در فستیوال نور تایلند به شمار می آید. شهر سوخوتای در شمال بانکوک واقع شده است و اولین پایتخت رسمی تایلند بوده است. به خاطر گرامیداشت لوی کراتونگ، هر ساله شهر سوخوتای میزبان جشن ها و رویدادهای مختلفی نظیر آتش بازی می شود و در زمان فستیوال نور تایلند، سبدهای متعددی به رودخانه یوم انداخته می شوند تا راه خود را میان آب پیدا کنند و بدی ها را از مردم دور کنند.

 

 

 

جزیره پوکت

 

درست است که شهرهایی که تا کنون در این مقاله ذکر شد، آبراه های بزرگی دارند. اما در تور پوکت ارزان  این فرصت را خواهید داشت تا سبد خود را درون اقیانوس بیندازید و چه چیزی از این بهتر؟ در پوکت فستیوال های متعددی در سراسر سال برگزار می شود که یکی از آن ها همین فستیوال نور تایلند است. در زمان برگزاری فستیوال نور تایلند جمعیت زیادی در مشهورترین سواحل پوکت نظیر ساحل پاتونگ جمع می شوند تا همراه با هم جشن بگیرند. سواحل دیگر پوکت که می توانید در آن ها در جشن نور شرکت کنید، ساحل کاتا و کارون هستند. البته در خیلی از پارک های پوکت نظیر پارک سافان هین و پارک سوان لوانگ نیز میزبان فستیوال نور تایلند می شوند.

 

 

 

تایلند , تور تایلند , تور نوروز 98 تایلند , تور نوروزی تایلند , فستیوال جشن نور تایلند , جاذبه های گردشگری تایلند , تور ارزان تایلند , آفر تور تایلند , تور لحظه آخری تایلند , تور ارزان پاتایا , آفر تور پاتایا , آفر تور پوکت , تور لحظه آخری پاتایا , thailand , pattaya , phuket , j,v hvchk jhdgkn , Htv j,v jhdgkn

ارسال نظر

به منظور درج نظر خود لازم است تا اطلاعات زیر را وارد نمایید، نظرات شما راهگشا خواهند بود

captcha
در خبرنامه عضو شوید در خبرنامه زیما سفر پارس عضو شده و جایزه‌های متنوع دریافت کنید
captcha
Real Time Web Analytics